Vladimír Kufner

Vladimír Kufner, absolvent Elektrotechnické fakulty ČVUT v Praze, kde absolvoval i následné postgraduální studium. Pracoval postupně ve společnostech Výzkumný ústav telekomunikací (Praha), Deutsche Telekom Werke (Berlin), Philips (Norimberk, Praha), Logica (Rotterdam, Praha), Hewlett-Packard (Praha). Od roku 2013 je zaměstnán u společnosti T-Systems a.s. (nyní T-Mobile) jako seniorní architekt v oblasti podnikové architektury a procesní a projektové governance. Kromě toho působí příležitostně jako interní školitel ITIL, CobIT, DevOps a ArchiMate v rámci tzv. T-Univerzity. Nově byl pověřen vedením Architecture Boardu TMCZ/ST. 

Působil rovněž v oblasti revizí ITIL V2 a jako examinátor v APMG v tzv. ITIL V3 Examination boardu jako jediný zástupce z regionu CEE. Jako proof reader participoval na některých překladech ITIL do českého jazyka.  

U verze ITIL 4 prováděl revizi některých vybraných praktik, dále pracoval na revizích otázek v případě certifikace na CDS. Je pravidelným speakerem na konferencích itSMF/ISACA/SI/ICTM. Pravidelně se zúčastňuje tzv. mini-workshopů organizovaných itSMF CZ


Program přednášejícího/Agenda