Failure is needed, to show we are all wrong – Albert Van Veen (EN)

Čtvrtek 26. 1. 2023, 13:50 - 14:15 (Sál 1)
Od projektu k (digitálnímu) produktu?

Přednášející

Využití biometrie a letiště nabízí mnoho příležitostí. Současný proces cestování je plný kontrol průkazů totožnosti a letenek. Způsobuje více stresu již tak vystresovaným cestujícím 

Přístup s biometrií je dobrý nápad, který vytváří energii s každým. Ale co bude dál? Zákazník chce „kompletní návrh“ a „podrobný plán projektu“. Chtějí zahrnout všechny zainteresované strany; Letecké společnosti (ne jedno, ale více než 50) všechna oddělení na letišti, celníky, policii a různé úřady. Všichni s vlastními požadavky. A kdo vlastní údaje o cestujících. Aerolinky, věříte jim? Nebo letiště, mluvíme o přístupu do jejich areálu. Dodavatel, který říká, že je „hezké mít agilní procesy“, ale potřebují „správný design“, než něco vyvinou, protože se zabýváme biometrií.   

 Cestovní průmysl selhal ve velkém a pomalu, což způsobilo dlouhé fronty. Řešení – Selhejte rychle a elegantně. Pracujte vždy s jedním zainteresovaným subjektem a jedním procesem. Je potřeba selhání, abychom ukázali, že se všichni mýlíme. A že musíme změnit dosavadní způsob myšlení, abychom dosáhli nového výsledku. Prezentace, která ukazuje jediný způsob, jak se skutečně změnit, je uvědomit si, že se všichni mýlíme.