Graceful high-velocity digital product value stream failure – Mark Smalley (EN)

Čtvrtek 26. 1. 2023, 10:00 - 10:30 (Sál 1)
Vysokorychlostní IT (HVIT) a value streamy

Přednášející

Tato prezentace tančí kolem hlavních témat konference: elegantní selhání, vysokorychlostní IT, hodnotové toky a digitální produkty. Nabízí některé kontaktní body, které mohou další prezentace prozkoumat podrobněji. Čerpá z knih přednášejícího (ITIL 4 High-velocity IT, Reflections on High-velocity IT a Reflections on Product to Product), některých bílých knih, které (spolu)autorem (DASA’s The Business Value of DevOps a IT4IT’s The IT Operating Model ) a několik jeho článků na LinkedIn. 

Selhání: Model Cynefin Davea Snowdena a kniha Richarda Cooka How Complex Systems Fail nám pomáhají přežít ve skutečně nedokonalém a nepředvídatelném světě. 

High-velocity IT: publikace ITIL 4 High-velocity IT, kterou přednášející nouzově napsal s 22 spoluautory, zkoumá mnoho užitečných témat mimo IT včetně etiky, designového myšlení, kultury bezpečnosti, práce ve složitých prostředích (na základě Cynefin) a štíhlá kultura. Je založena na štíhlém, agilním, odolném a kontinuálním způsobu myšlení a práce a je zaměřena na spoluvytváření hodnoty spolu s příjemci služeb. Jednou z autorových oblíbených částí je pět cílů, které nyní rozšířil na šest. Ty nám pomáhají rozhodnout o naší nejvyšší prioritě zlepšování. 

Hodnotové toky: to je také zkoumáno v ITIL 4 High-velocity IT a v dalších publikacích předkladatele. V Reflections on Product to Product rozšiřuje rozsah knihy Mika Kerstena Project to Product. Uvádí, že toky hodnot většiny organizací se zastaví příliš brzy, u dveří poskytovatele. Poskytli skvělé auto, ale dokud se s ním dobře nejezdí a ve správných směrech, nemá žádnou hodnotu. Kdo je tedy zodpovědný za „uživatelství produktu“? Je to také dobrá příležitost podělit se o některé myšlenky o tom, jak jsou IT služby vnímány. Tato část se bude týkat ITIL 4 Drive Stakeholder Value a dvou souvisejících bílých knih a myšlenek přednášejícího na Logiku dominující zkušeností. 

Digitální produkty: toto je dobrý „háček“ pro zkoumání toho, jak je organizována práce IT při práci s digitálními produkty na rozdíl od tradičních interních IT služeb. Bude odkazováno na Bílou knihu IT4IT Provozní model IT.