Kaimar Karu

Kaimar Karu je vedoucím partnerem v poradenské firmě Mindbridge, která působí v Londýně a Tallinnu. Zaměřuje se na strategické poradenské služby a podporu komplexního rozhodování pomocí rámce Cynefin.

Má různé profesní zkušenosti v oblasti informačních technologií, pracoval jako odborník a manažer v oblasti vývoje softwaru, technických operací, řízení projektů a programů a správy IT služeb.
Před nástupem do Mindbridge Kaimar pracoval jako vedoucí produktové strategie a vývoje v AXELOS, kde po jejich privatizaci v roce 2013 nastartoval a vedl programy zlepšování pro rámec IT Service Management ITIL a pro metodiku projektového řízení PRINCE2. Je vedoucím autorem publikace ITIL Practitioner, zveřejněné v roce 2016, a autor a spoluautor několika příspěvků o DevOps a Kanban.
Před přijetím nabídky na práci v AXELOSu strávil Kaimar tři roky ponořený do světa startupů a filozofického směru nordického pragmatismu a akvizic v hodnotě několika miliard dolarů a pracoval pomocí Skype ve svém rodném Estonsku. Kaimar má magisterský titul z filozofie na Universitě v Tartu, kde se zaměřil na epistemologii, filozofii jazyka a experimentální filozofii, zkoumáním problémů s intuicí a odbornými znalostmi. Vášnivě pomáhá lidem učit se a zlepšovat se. Pracoval jako učitel, školitel a kouč na školách, univerzitách a organizacích odborného vzdělávání v celé Evropě. Kaimar hodně cestuje, a přestože nyní žije v Londýně, často ho lze potkat na různých událostech po celém světě nebo při tom, jak se učí místní kultuře jídla v jednom z jeho oblíbených míst.